Архива новинских чланака

Испитаћемо све Пајтићеве „капиталне пројекте”

Када је Бојан Пајтић прозван, на седници Скупштине Ауто-номне Покрајине Војводине,да је у току 2015. године био присутан на само две седнице Скупштине и то на обе протоколарне, свечане, а не радне, одговорио је да има преча посла. Правдао се да је, осим тога што је председник покрајинске владе, он и председник ДС-а и професор на Универзитету, и да све те обавезе одузимају пуно времена и снаге. Овим речима др Предраг Матејин, шеф Посланичког клуба СНС у Скупштини АПВ, започиње разговор за „СНС Информатор“, одговарајући на питање како коментарише то што Пајтић жели да буде премијер Србије, а не ради ни посао премијера Војводине, за шта добија велике народне паре.

- Покрајински премијер највише времена троши на учвршћивање сопственог положаја у својој странци. Доказ за то је и но- минација за место премијера Србије. Свестан је Пајтић да у Војводини, као и у целој Србији, нема подршку грађана и зато не жели да се кандидује за премијера Покрајине, али нема довољно самокритике, ни морала, да своје место уступи неком другом, већ ће до краја користити све привилегије и сва средства која су му доступна, не би ли што дуже остао на власти. Није му довољан новац из покрајинске касе за кампању, него планира да контролише и троши новац намењен за републичку кампању.

Каква је тренутна ситуација у Скупштини АП Војводине? Колико је покрајински парламент под утицајем покрајинске владе?

- Скупштина АП Војводине није заседала од почетка јула ове године, и нема седнице на видику. Коалиција у покрајинској влади, након реконструкције, функционише тако да нико никоме не полаже рачуне, нити има потребу да неке своје активности предочи Скупштини.

На које сте још афере Демократске странке указивали у Скупштини АПВ? Какво је расположење Војвођана? Шта мисле о владави-ни Бојана Пајтића?

- Нова власт у Покрајини, након избора који се приближавају, на челу са СНС, имаће пуне руке посла да испита одговорност Бојана Пајтића и његових сарадника и савезника, не само за Каменицу 2, него и за Развојну банку Војводине, фондове за развој и капитална улагања, Фонд за развој нових технологија, Тесла банку и још пуно „капиталних пројеката“, који су капитални само по количини новца грађана Војводине који је проневерен, односно новца који је завршио у џеповима људи блиских ДС-у.

Посланичка група СНС у Скупштини АПВ постигла је да покрајинска влада коначно промени услове тендера за Каменицу 2, како би био у складу са интересима грађана, а не лоби група и ДС-а.

Шта ће се дешавати са овим пројектом и када ће грађани коначно моћи да се лече?

 - Великим притиском посланика СНС на посебној, тематској седници Скупштине АПВ, у априлу 2015. године, пројекат Каменица 2 покренут је са мртве тачке, на добробит најтежих болесника у Покрајини.

Управа за капитална улагања, по ко зна који пут, изменила је конкурсну документацију и коначно је изабран најповољнији понуђач.

Без обзира на то што смо више пута указивали да постоје пренета, неутрошена средства у буџету Покрајине у дупло већем износу од потребног, на инсистирање власти у Покрајини, грађани су задужени издавањем хартија од вредности.

И таман када смо се сви обрадовали да је посао завршен, појавиле су се гласине о техничкој неусаглашености и потреби да се рокови продуже, а трошкови повећају.

 

Остаје питање како ће ДС стотинама пацијената и њиховим породицама оправдати нова закашњења, и да ли ће се преиспитати нечија одговорност? Сва је прилика да ће тај посао дочекати промену власти у Покрајини.